Česky English
Drobečková navigace

Úvod > O společnosti

O společnosti

AirLony je letecká firma specializovaná na oblast návrhu, konstrukce a výroby moderních lehkých letadel. Byla založena v roce 1998 leteckým konstruktérem Petrem Lonským za účelem výroby vlastního letounu Highlander - ultralehkého dvoumístného dvouplošníku, který vedle jiných parametrů vyniká nadprůměrnou tuhostí konstrukce a velkými provozními násobky. Vývoj letounu byl dokončen ještě v témže roce a úspěšně přešel do fáze standardní výroby a prodeje.

Po zkušenostech z výroby Highlanderu byl v roce 2002 zahájen vývoj ultralehkého letounu zcela nové koncepce. Letoun „Skylane UL“ byl vyvíjen s jednoznačným důrazem na dosažení extrémně nízké prázdné hmotnosti za současného udržení nejvyšší úrovně v oblasti bezpečnosti, komfortu a užitné hodnoty. Nový letoun byl poprvé zalétnut již v roce 2003 a v současné době firma AirLony dodává modernizovanou verzi druhé generace letounu.

Dlouhodobým cílem společnosti AirLony je vývoj a výroba letounů konstruovaných na míru reálným pilotům a reálným podmínkám v oblasti lehkého letectví bez jakýchkoliv kompromisů. Výsledkem péče, kterou společnost věnuje výrobě letounů a komunikaci se zákazníky při provozu každého letounu je:

  • Nejvyšší standard bezpečnosti provozu
  • Nadstandardní užitná hodnota letounů ve srovnání s konkurencí včetně poměru cena / výkon
  • Vysoký stupeň individualizace výbavy letounu na míru každému zákazníkovi včetně realizace nestandardních řešení.